Kultura świata

Konkurs „Birmańskie opowieści” rozstrzygnięty!

Udostępnij

Konkurs „Birmańskie opowieści” rozstrzygnięty!

2015-11-30

Grzegorz Machula z Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu wygrał konkurs na opowiadanie inspirowane naszą publikacją „Drzewo Tamaryndowca. Siedem opowieści ze Złotej Krainy.” Decyzję podjęło w dniu 29 listopada 2015 roku jury konkursu, na który wpłynęło 15 opowiadań z całej Polski.

Jury w składzie Aleksandra Gutowska (prezeska Fundacji „Kultury Świata”), Piotr Gaweł i Anna Maria Chojnacka (eksperci ds. edukacji globalnej) i Aleksandra Minkiewicz (koordynatorka projektów w Birmie) doceniło opowiadanie Grzegorza Machuly „Światło Lampy” w szczególności za poruszenie kwestii związanych z globalnymi zależnościami oraz uwrażliwienie na kwestie stereotypów i współzależności. Grzegorz Machula otrzyma w nagrodę najnowszą książkę dr. Michała Lubiny pt. „Pani Birmy” oraz notes wyprodukowany przez birmańską fundację  Pann Nann Ein zajmującą się pomocom osobom niepełnosprawnym.

II miejsce zajęły opowiadania „Drzewo tamaryndowca” Agnieszki Mazur z Zabrza i  „Prawdziwa nienawiść” napisane przez Katarzynę Daszek z Lądka-Zdrój. Autorki w nagrodę również otrzymają birmańskie notesy z Pann Nann Ein.

Ekologiczna zielona herbata uprawiana w stanie Szan, w Birmie, przypadła w nagrodę za III miejsce dla Julii Raszkowskiej z Durąga za opowiadanie  „Prawdziwa nienawiść” oraz Natalii Wiśniewskiej, również z Durąga, za opowiadanie „Padauk Pan”.

Jury podjęło decyzję o przyznaniu wyróżnienia dla opowiadań “Prawdziwa nienawiść” Julii Skazińskiej z Gorzowa Wlk., “Drzewo Tamaryndowca” Moniki Lipińskiej z Durąga i “Drzewo Tamaryndowca” Katarzyny Nogalskiej z Durąga.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy na www.birmanskieopowiesci.pl

Konkurs został zorganizowany w ramach projektu "Świat oczami naszych birmańskich rówieśników", który jest współfinansowany w ramach programu polskiej pomocy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2015 roku.