Kultura świata

Raport z badania: Analiza potrzeb i możliwości w zakresie przyjmowania uchodźców z Bliskiego Wschodu przez 22 wybrane polskie gminy

Udostępnij

2016-04-25

Prezentujemy raport: „Analiza potrzeb i możliwości w zakresie przyjmowania uchodźców z Bliskiego Wschodu przez 22 wybrane polskie gminy”, który jest efektem realizacji ogólnopolskiego badania przeprowadzonego przez Fundację "Kultury Świata" w okresie od końca stycznia do początku marca 2016 roku. Zrealizowane przez nas badanie stanowiło swego rodzaju platformę, gdzie gminy, które pozostają otwarte na możliwość przyjęcia uchodźców, mogły wyrazić swoje potrzeby, oczekiwania, obawy i plany związane z tym procesem.

Badanie polegało na zebraniu informacji i przeprowadzeniu rozmów z przedstawicielem władz każdej gminy, ośrodka pomocy społecznej, urzędu pracy oraz organizacji pozarządowych lub innych liderów społeczeństwa obywatelskiego, działających na terenie gminy. Mamy nadzieję, że raport okaże się pomocny w procesie formułowania polityki dotyczącej przyjmowania uchodźców, zarówno na poziomie krajowym jak i lokalnym.

 

Raport z badania from Fundacja "Kultury Świata"

 

Pobierz raport

 

Badanie było częścią projektu: Przygotowanie przesiedlenia uchodźców syryjskich z Libanu do Polski, współrealizowanego z Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej oraz z Fundacją Papaya.

Projekt był finansowany przez Fundację Batorego z funduszy EOG.