Kultura świata

Podziel się Edukacją dla szkół językowych

Udostępnij

Podziel się Edukacją dla szkół językowych

Opis Programu

Jeśli prowadzicie Panstwo szkołę językową i chcielibyście przekazać 1% podatku dochodowego na szczytny cel, zapraszamy do udziału w programie : Podziel się Edukacją.

Cel Programu : Powszechna edukacja to najlepsza droga do zbudowania mądrego społeczeństwa, które samo będzie potrafiło rozwiązywać swoje problemy. Stypendia dla młodzieży to nie pomoc doraźna, ale inwestycja w przyszłość o długofalowych skutkach. Stypendyści zostaną wytypowani przez fundację "Kultury Świata" we współpracy z partnerskimi organizacjami w krajach docelowych, które potrafią lepiej ocenić potrzeby na miejscu i zagwarantują, że powierzone pieniądze zostaną wydane zgodnie z przeznaczeniem.

 

Co Państwo zyskujecie:

- Wpłacacie Państwo 1% na szczytny cel ;

 - Mogą Państwo włączyć się w działania fundacji "Kultury Świata," nie podejmując żadnych nowych zobowiązań ;

 - Mają Państwo możliwość zaproponowania uczniom uczestnictwo w innych projektach fundacji, włącznie z wyjazdem na wolontariat zagraniczny, m.in. do Kambodży (j. angielski), Tanzanii (j. angielski), Gruzji (j. rosyjski / j. angielski).

 

Edukacja szkolna w Tanzanii : szkoła podstawowa jest darmowa (tzn. nie obowiazuje czesne, ale trzeba zapłacić za mundurek, obiad itp.), a zajęcia prowadzone w języku swahili. Natomiast już szkoła średnia jest płatna, a językiem wykładowym - angielski. W rezultacie edukacja na poziomie średnim staje się ogromnym wyzwaniem. Poziom nauki angielskiego w podstawówce jest często zbyt niski, żeby swobodnie uczyć się w tym języku w szkole średniej. Uczniowie mają trudności i bardzo niewiele z nich zdaje maturę. Dlatego też wsparcie na poziomie szkoły średniej jest szczególnie ważne.

Partner w programie : Teacher’s Resource Centre w Moshi

Edukacja w Kambodży : W stolicy Kambodży, Phnom Penh jednym z najbardziej zauważalnych problemów społecznych jest sieroctwo. Dzieci najczęściej tracą rodziców z powodu zachorowań na HIV i AIDS. Zdarza się również, że rodzice porzucają swoje dzieci ze względu na niemożność zapewnienia im podstawowych warunków życia. Sieroty zamieszkują ulice Phnom Penh. Z tego powodu powstało mnóstwo organizacji NGO zajmujących się dziećmi. Ich zadania polegają przede wszystkim na stworzeniu tym dzieciom domu.  Zapewniają im dom, edukację oraz opiekę zdrowotną.

Partner w programie : Cambodian Children’s Orphanage for Living and Training

 

Jak włączyć się do Programu?

Wystarczy jedynie wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym zatytułowaną Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP, wpisując:

- nasz nr KRS: 0000321416
- kwotę którą chcą Państwo przekazać
- oraz stawiając krzyżyk jeśli wyrażają Państwo zgodę na przekazanie nam Państwa danych przez Urząd Skarbowy w rubryce Informacje uzupełniające.

Koordynator Programu : Aleksandra Gutowska

Mail : aleksandra.gutowska@kulturyswiata.org