Kultura świata

Inicjatywa edukacyjna

Udostępnij

Inicjatywa edukacyjna

2011-05-22

W grudniu i w styczniu po powrocie z Kamerunu, Agnieszka Podzielińska zajęła się promocją projektu wśród mieszkańców Kościerzyny. Zorganizowała zajęcia na temat kultury oraz edukacji w Kamerunie w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 oraz w Szkole Podstawowej w Kaliskach na Kaszubach. Zarówno dzieci jak i młodzież, chętnie zadawały pytania i przebierały się w stroje kameruńskie. Stroje te jednak oraz zabawki największą furorę zrobiły wśród przedszkolaków w warszawskich placówkach edukacyjnych – w przedszkolach „Przedszkolaki” oraz „Dzieci Świata” oraz w centrum rozwoju dziecka „Malinowo”. Najmłodszym uczestnikom najbardziej podobał się konkurs wiedzy o Kamerunie z nagrodami. Agnieszka została również zaproszona na moją uczelnię, Akademię Pedagogiki Specjalne im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Zajęcia dla studentów były poświęcone przede wszystkim różnicom  kulturowym w nauczaniu oraz codziennym rozterekom polskiego pedagoga w Afryce, nie zabrakło również rewii mody kameruńskiej.

W ramach inicjatywy edukacyjnej powstała wystawa zdjęć o projekcie oraz scenariusze zajęć i plansze edukacyjne do prowadzenia zajęć w przedszkolach.

Ich tematy są następujące:

- targ w różnych krajach Afryki

- instrumenty muzyczne w różnych krajach Afryki

- przedszkolaki z Kamerunu

- gry i zabawy dzieci w Kamerunie (gra HusBao)


Scenariusze są również dostosowane do tego by wykorzystywać je w nauczania języka angielskiego.

Scenariusze i plansze edukacyjne można zamówić u Koordynatorki Projektu, kontaktując się z nią pod adresem: aleksandra.gutowska@kulturyswiata.org,


Projekt był współfinansowany z programu pomocy zagranicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2010 roku.