Kultura świata

Co robimy

Fundacja „Kultury Świata” realizuje swoje cele statutowe poprzez implementację programów i projektów, zarówno w Polsce jak i zagranicą.

Jesteśmy zespołem młodych, dynamicznych ludzi o obszernej wiedzy na temat innych kultur oraz z bogatym doświadczeniem zdobytym podczas  pobytów w krajach z różnych kręgów kulturowych. Wśród nas są stypendyści i członkowie projektów naukowych, m.in. w Japonii, Indiach, Bangladeszu, Izraelu, Meksyku, Nigerii, Burkina Faso, Turcji, na Tajwanie oraz w wielu krajach europejskich (Francja, Niemcy, Hiszpania, Włochy, Holandia, Rosja). Koordynowaliśmy lub braliśmy udział w projektach współpracy na rzecz rozwoju w Kenii, Tanzanii, a także w Brazylii. Odbywaliśmy staże w placówkach dyplomatycznych, organizacjach rządowych, pozarządowych oraz w dużych agencjach prasowych w Angoli, Nigerii, Indiach i w Stanach Zjednoczonych .

Od lat angażujemy się w wiele inicjatyw promujących wiedzę o Kulturach Świata w Polsce, w ramach projektów globalnej edukacji rozwojowej, akcji społecznych, przeglądów filmowych, pokazów zdjęć, wykładów i prelekcji. Współpracujemy z takimi organizacjami jak: Polski Instytut Antropologii, Fundacja Spełnionych Marzeń oraz z wieloma innymi.

 

Ciekawe audycje radiowe artykuły prasowe z udziałem autorstwa naszych współpracowników:

III Program Polskiego Radia:  o edukacji globalnej  (współpraca: Aleksandra Gutowska)

Radio Tok FM:  na oddziale onkologii dziecięcej spotykają się imigranci z chorymi dziećmi. Czemu służy to spotkanie ?   (gość: Aleksandra Gutowska)

Radio Tok Fm:  o tym co będzie robiła wolontariuszka z Kościerzyny w Kamerunie: (goście: Aleksandra Gutowska, Agnieszka Podzielińska)

Refugee.pl:  Asma Abdallah o muzułmankach w Wielkiej Brytanii  (Asma odbyła wizytę studyjną w Polsce w czerwcu 2010 roku na zaproszenie Fundacji „Kultury Świata)