Kultura świata

Projekt rozpoczęty

Udostępnij

Projekt rozpoczęty

2011-05-14

W drugiej połowie sierpnia przystąpiliśmy do realizacji działań projektu: „Metody, techniki, materiały dydaktyczne – jak uczyć przedszkolaki języka angielskiego (Kamerun)”. Agnieszka Podzielińska – wolontariuszka w projekcie, przeprowadziła zajęcia o Afryce w przedszkolu Bluebell w Kościerzynie. Dzieci wraz z prowadzącą udały się w magiczną podróż do Kamerunu. Relację z tego wydarzenia będzie można niedługo przeczytać na łamach Dziennika Bałtyckiego.

Kilka dni później Koordynatorka projektu – Aleksandra Gutowska wraz z wolontariuszką wzięły udział w nagraniu audycji: Rozmowy o Pomaganiu, w radiu Tok Fm poświęconej projektowi, którą niedługo będzie można usłyszeć na antenie.

Pierwszego września odbyło się szkolenie przedwyjazdowe składające się z trzech modułów. Pierwszy poświęcony był rozliczeniom finansowym i kwestiom organizacyjnym i poprowadziła je Koordynatorka projektu. Moduł prowadzony przez Agatę Hummel dotyczył metody  antropologicznej jako sposobu funkcjonowania w i poznawania rzeczywistości innej kulturowo oraz metod i teorii pedagogicznych. Ostatnia z części, „Kultura i społeczeństwo Kamerunu i Afryki Zachodniej”, była przygotowana i omówiona przez Malwinę Bakalarską.

Drugiego września Agnieszka Podzielińska wraz ze swoją opiekunką z ramienia organizacji przyjmującą (Zgromadzenie Sióstr Św. Dominika) – Siostrą Tadeuszą wyleciały do Kamerunu.

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej pomocy zagranicznej Ministerswa Spraw Zagranicznych RP w 2010 roku.

 Patronami medialnymi projektu są: