Kultura świata

Spotkanie pt. Rak szyjki macicy w Senegalu, w Poznaniu

Udostępnij

Spotkanie pt. Rak szyjki macicy w Senegalu, w Poznaniu

2011-10-05

Fundacja „Kultury Świata”, Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio oraz Studenckie Koło Naukowe TROPIK

 

zapraszają na spotkanie „Rak szyjki macicy w Senegalu”, które odbędzie się 20 października (czwartek) w godzinach 18.00-19.30 w Sali NUMER 205 Centrum Stomatologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu  (ul. Bukowska 70)

 

„Rak szyjki macicy w Senegalu”

Wbrew powszechnym przekonaniom, wg danych Światowej Organizacji Zdrowia, ponad 7 z 12 mln nowych przypadków zachorowań na raka odnotowanych rocznie, ma miejsce w krajach rozwijających się. Rak zabija skuteczniej, niż malaria, AIDS i gruźlica razem wzięte. Jak wygląda specyfika problemu w Senegalu? Przed jakimi wyzwaniami stoją lekarze? Na te i inne pytanie znajdziecie odpowiedź podczas warsztatów.

 

Prowadząca spotkanie: Anna Haris, Fundacja „Kultury Świata”

Od ponad 10 lat mieszka w Senegalu. Pracowała w Polskiej placówce dyplomatycznej. Była odpowiedzialna za koordynację Programu Małych Grantów (współrealizowała kilka projektów medycznych). Od 2010 roku współpracuje z Fundacją „Kultury Świata”. Jest koordynatorką odpowiedzialną za implementacje projektu: Działania na rzecz zapobiegania zachorowaniu na raka szyjki macicy i leczenia zmian przedrakowych u kobiet mieszkających na przedmieściach Dakaru.

 

Na spotkanie szczególnie gorąco zapraszamy:

  • studentów/ki kierunków medycznych, pracowników służby zdrowia, aktywistek/ów organizacji kobiecych,

  • osoby zajmujące się edukacją rozwojową i /lub międzynarodową współpracą na rzecz rozwoju, przede wszystkim pracowników i wolontariuszy organizacji pozarządowych.

 

Organizatorzy:

Fundacja „Kultury Świata”: organizacja pozarządowa realizująca projekty międzynarodowej współpracy na rzecz rozwoju (dotychczas, w Kamerunie, w Senegalu, i w Kambodży) oraz edukacji globalnej w Polsce.

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”: Fundacja powstała z inicjatywy środowiska naukowego Akademii Medycznej w Poznaniu. Od 1992 roku zajmuje się tworzeniem zaplecza medycznego dla polskich ośrodków misyjnych. 

Koło Naukowe TROPIK: Studenckie Koło Naukowe na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu działające przy Katedrze i Klinice Chorób Tropikalnych i Pasożytniczych.

 

Projekt jest współfinansowany z programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2011 roku.