Kultura świata

Warsztaty: Aspekty zdrowia reprodukcyjnego kobiet w różnych kontekstach kulturowych

Udostępnij

Warsztaty: Aspekty zdrowia reprodukcyjnego kobiet w różnych kontekstach kulturowych

2011-10-04

Fundacja „Kultury Świata”

zaprasza na warsztaty

Aspekty zdrowia reprodukcyjnego kobiet w różnych kontekstach kulturowych:

„Rak szyjki macicy w Senegalu” Lub / i

„Polskie Położnictwo - Identyfikacja  problemów, geneza trudności, szukanie rozwiązań (podtytuł: Jak sie rodzi w Polsce)"

 

Organizator: Fundacja „Kultury Świata” (www.kulturyswiata.org)

Miejsce: Centrum Sale Szkoleniowe, al. Jana Pawła 61/79 (wejście IV), IV piętro

 

Daty i godziny:

„Rak szyjki macicy w Senegalu” - 22.10.2011 (sobota) w godz. 9.30-15.30 – w tym obiad

Lub / i

„Polskie Położnictwo - Identyfikacja  problemów, geneza trudności, szukanie rozwiązań (Podtytuł: Jak się rodzi w Polsce)" - 29.10.2011 (sobota) w godz. 9.30-15.30 – w tym obiad

 

Warsztaty są skierowane do:

  • osób zajmujących się edukacją rozwojową i /lub międzynarodową współpracą na rzecz rozwoju, przede wszystkim pracowników i wolontariuszy organizacji pozarządowych oraz doktorantów nauk społecznych;

  • pracowników służby zdrowia, aktywistek/ów organizacji kobiecych,

  • osób mających możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy w działaniach edukacyjnych

 

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj

Zgłoszenia (wypełniony formularz zgłoszeniowy) przyjmuje koordynatorka projektu do 20 października (Senegal) i do 26 października (Polska) pod adresem: aleksandra.gutowska@kulturyswiata.org

 

O czym są Warsztaty:

22.10.2011 (sobota)

„Rak szyjki macicy w Senegalu”

Wbrew powszechnym przekonaniom, wg danych Światowej Organizacji Zdrowia, ponad 7 z 12 mln nowych przypadków zachorowań na raka odnotowanych rocznie, ma miejsce w krajach rozwijających się. Rak zabija skuteczniej, niż malaria, AIDS i gruźlica razem wzięte. Jak wygląda specyfika problemu w Senegalu? Przed jakimi wyzwaniami stoją lekarze? Na te i inne pytanie znajdziecie odpowiedź podczas warsztatów.

Prowadząca warsztat: Anna Haris, Fundacja „Kultury Świata”

Od ponad 10 lat mieszka w Senegalu. Pracowała w Polskiej placówce dyplomatycznej. Była odpowiedzialna za koordynację Programu Małych Grantów (współrealizowała kilka projektów medycznych). Od 2010 roku współpracuje z Fundacją „Kultury Świata”. Jest koordynatorką odpowiedzialną za implementacje projektu: Działania na rzecz zapobiegania zachorowaniu na raka szyjki macicy i leczenia zmian przedrakowych u kobiet mieszkających na przedmieściach Dakaru.

 

29.10.2011 (sobota)

„Polskie Położnictwo - Identyfikacja  problemów, geneza trudności, szukanie rozwiązań (Podtytuł: Jak się rodzi w Polsce)" –

Polskie położnictwo na przełomie ostatnich dwudziestu lat podlegało licznym zmianom. Największy wpływ na te przemiany miały same matki, kobiety rodzące, które zaczęły domagać się swoich praw.  Wydawać by się więc mogło, że w naszym kraju rodzi się dobrze. A jednak wyniki badań Akcji rodzić po Ludzku obejmujących najbardziej liczną grupę kobiet pokazują, że jednak matki nie zawsze wspominają swój poród pozytywnie.

Prowadząca warsztat: Barbara Baranowska, Fundacja „Rodzić po Ludzku”

Doktor nauk medycznych i pracownik naukowy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Stała współpracowniczka Fundacji „Rodzić po Ludzku”. Koordynuje projekty szkoleniowe, edukacyjne oraz prowadzi kampanie społeczne.

 

Organizator:

Fundacja „Kultury Świata”:organizacja pozarządowa realizująca projekty międzynarodowej współpracy na rzecz rozwoju (dotychczas, w Kamerunie, w Senegalu, i w Kambodży) oraz edukacji globalnej w Polsce. W 2011 roku implementuje projekt dotyczący zdrowia reprodukcyjnego kobiet w Senegalu.

 

Patronem medialnym warsztatów jest portal: www.nursing.com.pl          

 

 

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2011 r.