Kultura świata

Wyniki konkursu fotograficznego: Otwórzmy świat na wolontariat

Udostępnij

Wyniki konkursu fotograficznego: Otwórzmy świat na wolontariat

2012-09-15

Z radością prezentujemy wyniki konkursu fotograficznego: "Otwórzmy świat na wolontariat". Jury konkursu w składzie: Karolina Mazurczak (Fundacja "Kultury Świata" - sekretarz konkursu), Janina Moryc (Ministerstwo Spraw Zagranicznych), Karolina Kaczmarczyk (Ministerstwo Spraw Zagranicznych), Paweł Bagiński (Fundacja Stefana Batorego / Global Development Research Group), Katarzyna Krzemińska (Grupa Zagranica), Wojciech Szczepanik (specjalista ds. wolontariatu, współpracujący z różnymi organizacjami / instytucjami), dokonało następującego wyboru:

 

Kategoria pierwsza „Praca wolontariusza”

Miejsce I
Malujemy Mural w Xanenetla, fot. Zofia Dulska

Miejsce II
Dni Kariery Don Bosco Youth Centre Upanga 2, fot. Jakub Wczelik

Miejsce III
Dziecięce Marzenie, fot. Joanna Grubińska
Międzykulturowy dialog bez słów,  fot.Cecylia Konare

 

Kategoria druga „Świat oczami wolontariusza”

Miejsce I
Nie szata zdobi a krawiec, fot. Agnieszka Mazur

Miejsce II
Kaligrafia, fot. Piotr Chmielewski

Miejsce III
Aztecki portret, fot. Jarek Wilkiewicz
Łapówka,  fot. Paula Łuszczek
Pokolenie,  fot. Paula Łuszczek
Powrót do domu, fot. Jolanta Goździk
Szkoła Pod Chmurką,  fot. Karol Mitura

 

Wybrane opinie komisji konkursowej:

Na zdjęciu przedstawiającym Dni Kariery w Don Bosco Youth Centre w Upanga (Tanzania) widać kontakt, który udało się nawiązać wolontariuszowi z lokalną młodzieżą i obustronne zainteresowanie.

Fotografia jest ciekawa również z artystycznego punktu widzenia, głównie za sprawą kontrastów kolorystycznych; natomiast butelka Coca-Coli w centralnym miejscu kompozycji dopełnia dzieła i stanowi „mrugnięcie okiem” w stronę widza. Karolina Kaczmarczyk (Ministerstwo Spraw Zagranicznych)

Zdjęcie pokazuje uniwersalność i podobieństwo dziecięcych marzeń niezależnie od szerokości geograficznej miejsca urodzenia i życia. Janina Moryc (Ministerstwo Spraw Zagranicznych)

 

Zwycięzcom gratulujemy, i bardzo wszystkim dziękujemy za udział w konkursie. Każda z osób, która nadesłała zdjęcia, otrzyma od nas drobny upominek. Nagrody i upominki wyślemy pocztą do 15 października 2012 roku. Nagrodzone zdjęcia znajdą się na wystawie zdjęć o wolontariacie zagranicznym, którą będziemy prezentować podczas spotkań promujących ideę wolontariatu w różnych krajach świata, na Uniwersytecie Warszawskim i w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie w październiku i w listopadzie 2012 roku.

 

Konkurs został zorganizowany w ramach projektu: Edukacja językowa i program wolontariatu w CCOLT w Kambodży. Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2012 roku.