Kultura świata

Podziel się Edukacją !

Udostępnij

Podziel się Edukacją !

Opis programu:

Działalność korepetytorska, z której część dochodu (min. wartość jednej lekcji w miesiącu) przeznaczana jest na stypendia dla dzieci i młodzieży w Tanzanii i w Kambodży. Korepetytorzy-wolontariusze, którzy zdecydują się włączyć do projektu, zrzekają się określonej części zarobku na rzecz stypendystów. Osoby korzystające z korepetycji zyskują satysfakcję, że ich pieniądze posłużą realizacji szczytnego celu. Zapraszamy zarówno osoby nie zajmujące się dotychczas udzielaniem korepetycji, jak i te czerpiące z tego pewien dochód i gotowe z jakiejś jego części zrezygnować. Zaangażowanie nie musi być duże, wystarczy jedna godzina tygodniowo czy jeden uczeń.
 

Co zyskujesz będąc w Programie:
- Zostajesz wolontariuszem, ale nie pracujesz całkowicie za darmo - zachowujesz część zarobku (do 70%).
- Jeśli już udzielasz korepetycji, możesz włączyć się w działania fundacji "Kultury Świata," nie podejmując żadnych nowych obowiązków.
- Masz możliwość zaangażowania się w inne projekty fundacji, włącznie z wyjazdem na wolontariat zagraniczny, m.in. do Kambodży (j. angielski), Tanzanii (j. angielski), Gruzji (j. rosyjski / j. angielski),


Cel Programu:

Edukacja szkolna w Tanzanii: Szkoła podstawowa jest darmowa (tzn. nie obowiazuje czesne, ale trzeba zapłacić za mundurek, obiad itp.), a zajęcia prowadzone w języku swahili. Natomiast już szkoła średnia jest płatna, a językiem wykładowym - angielski. W rezultacie edukacja na poziomie średnim staje się ogromnym wyzwaniem. Poziom nauki angielskiego w podstawówce jest często zbyt niski, żeby swobodnie uczyć się w tym języku w szkole średniej. Uczniowie mają trudności i bardzo niewiele z nich zdaje maturę. Dlatego też wsparcie na poziomie szkoły średniej jest szczególnie ważne.

Partner w programie: Teachers Resource Center w Moshi (Tanzania)
 

Edukacja w Kambodży : W stolicy Kambodży, Phnom Penh jednym z najbardziej zauważalnych problemów społecznych jest sieroctwo. Dzieci najczęściej tracą rodziców z powodu zachorowań na HIV i AIDS. Zdarza się również, że rodzice porzucają swoje dzieci ze względu na niemożność zapewnienia im podstawowych warunków życia. Sieroty zamieszkują ulice Phnom Penh. Z tego powodu powstało mnóstwo organizacji NGO zajmujących się dziećmi. Ich zadania polegają przede wszystkim na stworzeniu tym dzieciom domu.  Zapewniają im dom, edukację oraz opiekę zdrowotną.

Partner w programie: Cambodian Children's Orphanage for Living and Training w Phnom Penh (Kambodża)


Dlaczego taka forma pomocy: Powszechna edukacja to najlepsza droga do zbudowania mądrego społeczeństwa, które samo będzie potrafiło rozwiązywać swoje problemy. Stypendia dla młodzieży to nie pomoc doraźna, ale inwestycja w przyszłość o długofalowych skutkach. Stypendyści zostaną wytypowani przez fundację "Kultury Świata" we współpracy z partnerskimi organizacjami w krajach docelowych, które potrafią lepiej ocenić potrzeby na miejscu i zagwarantują, że powierzone pieniądze zostaną wydane zgodnie z przeznaczeniem.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o programie, ściągnij prezentację, która znajduje się tutaj

 

Koordynator Programu: Alicja Minda

kontakt: alicja.minda@kulturyswiata.org