Kultura świata

Międzykulturowi Wolontariusze

Udostępnij

Międzykulturowi Wolontariusze

Projekt „Międzykulturowi Wolontariusze” jest inicjatywą realizowaną przez Fundację „Kultury Świata” i Fundację Spełnionych Marzeń, przy wsparciu British Council w ramach programu Międzykulturowi Nawigatorzy.

Projekt Fundacji „Kultury Świata” wpisuje się tematycznie i ideologicznie w wieloletni projekt Fundacji Spełnionych Marzeń pn. „Warsztaty wielokulturowe” realizowany przy współpracy z placówkami dyplomatycznymi. Warsztaty organizowane są na dziecięcym oddziale chirurgii onkologicznej Instytutu Matki i Dziecka.

Celem projektu „Międzykulturowi Wolontariusze” jest integracja środowisk mniejszości kulturowych i polskich dzieci. Bogactwo muzyki, tańca, sportu i kuchni krajów Afryki, Azji i Ameryki Łacińskiej to uniwersalny język, którym migranci mieszkający w Warszawie opowiadają o sobie dzieciom hospitalizowanym w stołecznym Instytucie Matki i Dziecka, dostarczając im nowej wiedzy i rozrywki zarazem.

Projekt „Międzykulturowi Wolontariusze” zakłada następujące działania:
- przygotowanie i zorganizowanie czterech spotkań międzykulturowych w Instytucie Matki i Dziecka (Kuba, Wietnam, Angola/RPA, Indie)
- przygotowanie i zorganizowanie wizyty studyjnej przedstawiciela organizacji partnerskiej z Wielkiej Brytanii, w celu wymiany i promocji dobrych praktyk
- przygotowanie materiałów wykorzystujących zdjęcia ze spotkań i upowszechnienie ich wśród tych społeczności, które sąsiadują z ośrodkami dla uchodźców, aby ich codzienny kontakt mógł opierać się na wzajemnej tolerancji i zrozumieniu.

Projekt będzie realizowany od połowy kwietnia do połowy lipca 2010 roku, a jego organizatorzy mają nadzieję, iż pobudzi on Warszawiaków do działań mających na celu promocję dialogu międzykulturowego.

Więcej informacji: http://kulturyswiata.blogspot.com/

Partnerzy projektu: