Kultura świata

Razem dla Birmy: Mjanma w działaniu! (2014)

Udostępnij

Razem dla Birmy: Mjanma w działaniu! (2014)

W 2015 r. odbędą się w Mjanmie pierwsze od kilku dekad powszechne, wolne wybory do parlamentu. Następnie posłowie wybiorą prezydenta kraju. Będzie to wydarzenie przełomowe, kluczowe dla kierunku w jakim pójdzie proces demokratyzacji i transformacji kraju. Wiele będzie zależało od stopnia, w jakim w proces wyborczy zaangażują się obywatele i media. Dlatego celem projektu "Mjanma w działaniu!" jest wsparcie niezależnych mediów w regionach w zakresie świadomego obserwowania i rzetelnego relacjonowania wyborów oraz w zakresie wspierania dialogu międzyetnicznego i rozwiązywania problemów lokalnych.

Zachęcamy do śledzenia relacji na naszym fb! tu

W ramach projektu zostaną zorganizowane warsztaty w Mandalaj i Taungyyi dla 24 niezależnych dziennikarzy i działaczy społecznych z regionów, będących przedstawicielami różnych grup etnicznych, przeprowadzone przez dziennikarki z radia TOK FM. Działaniem komplementarnym w projekcie będzie warsztat skierowany do dziennikarzy z regionów mający na celu zaprezentowanie im innowacyjnego narzędzia
ułatwiającego edukację obywatelską w zakresie dialogu między grupami etnicznymi oraz wspomaganie procesu rozwiązywania problemów lokalnych.

Projekt realizowany będzie przez Fundację Kultury Świata we współpracy z organizacjami partnerskimi z Mjanmy: Myanmar Journalists Union, AlinDaGar Art School i Pansondan oraz Stowarzyszeniem Młodych Dziennikarzy POLIS. Projekt jest kontynuacją projektu "Birma na fali" realizowanego w latach 2012 i 2013 w Mjanmie.

 

Projekt jest współfinansowany ze środków programu "Wsparcie Demokracji" realizowanego przez Fundację Solidarności Międzynarodowej, finansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.