Kultura świata

Seminarium: Praca z pacjentkami cudzoziemskimi: możliwości zaangażowania

Udostępnij

2015-11-17

Fundacja "Kultury Świata" zaprasza na seminarium: Praca z pacjentkami cudzoziemskimi: możliwości zaangażowania, które odbędzie się:

4 grudnia w godzinach 16.30 - 19.00 w Stacji Muranów, ul. Andersa 13 w Warszawie

Podczas seminarium nasi goście przedstawią zagadnienia pracy z pacjentkami cudzoziemskimi, widziane zarówno z perspektywy wolontariusza, jak również organizacji pozarządowych niosących wsparcie medyczne w Polsce i za granicą. Poznaj lekarzy i wolontariat. Poznaj nasze doświadczenia z Tanzanii.

Seminarium jest zwieńczeniem tegorocznej inicjatywy edukacyjnej, polegającej na przeprowadzeniu warsztatów dla studentów kierunków medycznych i paramedycznych oraz pracowników polskiej służby zdrowia. Warsztaty te miały na celu przygotowanie do wyjazdów na medyczne wolontariaty zagraniczne oraz do pracy z cudzoziemkami w Polsce (w szczególności w zakresie opieki okołoporodowej).

Zgłoszenia, poprzez przesłanie maila na adres: info@kulturyswiata.org z imiona i nazwiskami uczestniczek/uczestników w treści, a w tytule: zgłoszenie na seminarium, są przyjmowane do dnia 3 grudnia 2015 roku.

Dla osób spoza Warszawy istnieje możliwość dofinansowania/zwrotu kosztów podróży (do 120zł za osobę), a także dla osób które będą chciały wziąć udział w warsztatach 5 grudnia (więcej informacji: http://www.kulturyswiata.org/aktualnosci/warsztaty-praca-z-pacjentkami-cudzoziemskimi-w-polsce), istnieje możliwość zapewnienia noclegu (liczba miejsc ograniczona). Więcej informacji udziela Monika Sobieraj: info@kulturyswiata.org.

 

Seminarium jest organizowane w ramach projektu: „Poprawa w dostępie do opieki zdrowotnej w mieście i dystrykcie Mwanga”

Projekt jest współfinansowany z programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2015 roku