Kultura świata

Wahapahapa – skarby Tanzanii

Udostępnij

2019-12-29

Wahapahapa to nazwa produkowanych lokalnie przez kooperatywy skupione w stowarzyszeniu Mkuranga Council Cashew Project (MCCP) działającym w Mkurandze produktów zdrowej żywności, a w szczególności orzechów nerkowca. Została ona wymyślona i zaprojektowana przez firmę Brandy Design specjalizująca się w budowie marek, w szczególności z branży spożywczej.


Orzechy nerkowca to produkt naturalny, do uprawy którego nie wykorzystuje się środków chemicznych, a orzechy są poddawane ręcznej obróbce dzięki czemu zachowują swoje właściwości zdrowotne i wartości odżywcze. Orzechy nerkowca zawierają dużo białka, fosforu, potasu i magnezu. Hamują rozwój chorób serca i cukrzycy.
Wahapahapa to produkty etyczne albowiem rolnicy i rolniczki mają zapewnione odpowiednie warunki pracy, w których nie ma zagrożenia dla ich zdrowia, a za swoją pracę otrzymują odpowiednie wynagrodzenie. W 2020 roku planujemy stworzyć stronę internetową marki oraz ofertę współpracy dla różnych podmiotów zarówno w Tanzanii (branża gastronomiczna i hotelarska), jak i w różnych krajach Europy.


Firmy pragnące nawiązać współpracę handlową z MCCP zachęcamy do kontaktu.

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w 2019 i 2020 roku