Kultura świata

Warsztaty: Praca z pacjentkami cudzoziemskimi w Polsce

Udostępnij

2015-11-18

Fundacja „Kultury Świata” oraz Polskie Forum Migracyjne zapraszają lekarzy i lekarki, położne, a także studentów i studentki medycyny, położnictwa i pielęgniarstwa na warsztaty na temat pracy z pacjentkami cudzoziemskimi w Polsce

Termin: 5 grudnia 2015
Czas: 9.30 – 15.30
Miejsce: biuro Polskiego Forum Migracyjnego (ul. Szpitalna 5/14, Warszawa)

O warsztatach:
Na wielu oddziałach położniczych można w Polsce spotkać rodzące pochodzące z innych krajów – dużą ich grupę stanowią Wietnamki czy Ukrainki. W ramach warsztatów ich uczestniczki i uczestnicy zdobędą wiedzę i umiejętności z zakresu komunikacji międzykulturowej niezbędne w pracy z pacjentkami cudzoziemskimi.

Prowadząca:
Marta Piegat-Kaczmarczyk, trenerka i psycholożka międzykulturowa, członkini zarządu Polskiego Forum Migracyjnego, Pracuje z uchodźcami od 2000 roku. Specjalizuje się we wspieraniu Polaków w kontakcie z cudzoziemcami, oraz cudzoziemców w procesie akulturacji, rozwoju zawodowym i osobistym. Ostatnio była współautorką projektu: Jestem mamą w Polsce, którego głównym założeniem było okazać wsparcie cudzoziemkom przygotowującym się do roli mamy oraz tym, które już zostały mamami.

Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać do 3 grudnia na adres: info@kulturyswiata.org. 

Pobierz formularz.

Partnerem wydarzenia jest Polskie Forum Migracyjne

 

Warsztaty są organizowane w ramach projektu: "Poprawa w dostępie do opieki zdrowotnej w mieście i dystrykcie Mwanga"

Projekt jest współfinansowany z programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2015 roku.