Kultura świata

Warunki życia uchodźców: przypadek Polski i Ugandy

Udostępnij

2018-11-20

Fundacja "Kultury Świata" zaprasza 29 listopada 2018 roku na spotkanie pn. "Warunki życia uchodźców: przypadek Polski i Ugandy",

które odbędzie się w Centrum Wielokulturowym w Warszawie (ul. Jagiellońska 54) godzinach od 18.00-19.30

Tematem spotkania jest zakwaterowanie uchodźców w Polsce i Ugandzie w kontekście globalnego mieszkalnictwa. O tym, gdzie i w jakich warunkach zamieszkują uchodźcy oraz z czym wiąże się ich pobyt w Polsce opowie na podstawie raportu z monitoringu Aleksandra Chrzanowska - koordynatorka projektów, przedstawicielka Stowarzyszenia Interwencji Prawnej, w którym pracuje z migrantami jako doradczyni integracyjna i międzykulturowa. Autorka publikacji z zakresu integracji uchodźców i wielokulturowości. Spotkanie uświetni film "Zmieniać świat na nieswojej ziemi" mówiący o kontekście Polski i Ugandy oraz znajdzie się czas na pytania i dyskusje.


Wydarzenie odbywa się w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego Build Solid Ground realizowanego przez Habitat for Humanity Poland. Celem projektu jest podniesienie świadomości i wiedzy Polaków na temat wyzwań globalnego mieszkalnictwa, a także - poprzez ukazanie współzależności pomiędzy rozwojem lokalnym a rozwojem krajów Globalnego Południa - zachęcenie ich do osobistego zaangażowania w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju.